ДОКУМЕНТАРЕЦОТ ЗА ШУМАХЕР ДОАЃА НА „НЕТФЛИКС“ ВО СЕПТЕМВРИ

Њујорк, (Ројтерс)

Документарниот филм за Михаел Шумахер ќе почне да се прикажува на „Нетфликс“ на 15 септември, објави стриминг гигантот.

Одобрен од семејството, „Шумахер“ содржи интервјуа со неговите сопруга и деца, како и со бивши и сегашни Формула 1 возачи и дава редок увид во неговиот приватен живот.

Сега 52-годишниот Шумахер освои седум шампионски титули и до неодамна држеше низа рекорди во Формула 1. Тој не е виден во јавност од скијачката несреќа во декември 2013, кога ја повреди главата и неговата состојба не е позната.