ГЛАМУРОТ СЕ ВРАТИ ВО ПОЛН КАПАЦИТЕТ НА ОСКАРИТЕ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лос Анџелес, (Си-Ен-Ен)

По минатогодишното ограничено издание, гламурот се врати во полн капацитет на Оскарите. Овојпат, никој не носеше маска, а и правилото за социјално дистанцирање беше олабавено.

На црвениот тепих имаше доста црвени фустани, а забележливо беше и враќањето на блескави тоалети и пренагласени силуети.

Вил Смит со сопругата Џејда (Фото: АП)
Стивен Спилберг, Рита Морено и Аријана Дебоуз (Фото: АП)
Кирстен Данст / Кристен Стјуарт (Фото: Гети)
Никол Кидман во „Армани приве“ (Фото: Гети)
Венус и Серена Вилијамс (Фото: Гети)
Екипата на „КОДА“ (Фото: Гети)
Лупита Нионго / Тимоти Шаламе (Фото: Гети)
Пејачката Х.Е.Р. (Фото: АП)
Пенелопе Крус (Фото: Гети)
Били Ајлиш освои Оскар за најдобра песна, носеше „Гучи“. (Фото: АП)
Зендаја во „Валентино“. (Фото: АП)