ТЕПИХОТ НА ОСКАРИТЕ ЈА ПРОМЕНИ БОЈАТА, ГЛАМУРОТ ОСТАНА ИСТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Лос Анџелес, (АП)

Славниот тепих ја промени бојата на годинашното доделување Оскари, која беше опишана како шампањ, но покажаниот гламур беше раскошен како и секогаш. Во вечерната мода доминираа воздржани, посветли бои и елегантни силуети.

Ана де Армас и Анџела Басет (Фото: Гети)
Леди Гага и Џеси Бакли (Фото: Гети)
Салма Хајек и Кејт Бланшет (Фото: Гети)
Колин Фарел со синот Хенри Тадеус (Фото: Гети)
Данаи Гурира (Фото: Гети)
Ријана (Фото: Гети)
Кара Делевињ (Фото: Гети)
Џејми Ли Кертис и Мишел Јео (Фото: Гети)