ТРАНСФОРМАЦИИТЕ НА ФУСТАНИТЕ МЕЃУ ОСКАРИТЕ И ПОСТ-ОСКАРОВСКИТЕ ЗАБАВИ

Лос Анџелес, (Венити фер)

Најголем предизвик во оскаровската ноќ е брзата промена на стајлинзите од свеченоста во „Долби“ театарот до пост-оскаровските забави.

Ема Стоун

Гал Гадот, Тифани Хадиш, Алисон Џени, Марго Роби и многу други ѕвезди синоќа се соочија со тој предизвик, нудејќи не еден, туку два спектакуларни модни моменти.

Австралиската актерка Марго Роби беше номинирана за најдобра женска улога за „Јас, Тонја“

Ова се неколку од најдобрите сценски трансформации меѓу Оскарите и забавата на магазинот „Венити фер“.

Режисерката Грета Гервиг беше номинирана за најдобра режија за „Леди Бирд“

 

Салма Хајек доби лоши критики за изгледот на Оскарите

 

Пејачката и глумица Мери Џеј Блајџ беше номинирана за споредна женска улога во „Мадбаунд“ и за најдобра песна
Алисон Џени доби Оскар за споредна женска улога за филмот „Јас, Тонја“