СОФИ ТАРНЕР ВО ВЕНЧАНИЦА НА „ЛУЈ ВИТОН“ НА ВТОРАТА СВАДБА СО ЏО ЏОНАС ВО ФРАНЦИЈА

Париз, (Си-Ен-Ен)

Ѕвездата на „Игра на тронови“ Софи Тарнер и музичарот Џо Џонас објавија официјална фотографија од нивната втора свадба, која се одржа изминатиов викенд во замок на југот во Франција.

(Фото: Инстаграм)

„Господин и госпоѓа Џонас“, стои под фотографијата од свадбата, на која Тарнер носи раскошна венчаница и долг вел од чипка.

(Фото: Инстаграм)

Директорот на одделот за женски колекции на „Луј Витон“ Никола Гескиер на Инстаграм објави фотографија од венчаницата со долги ракави, на која напиша „Апсолутна убавина“.

Тарнер (23) и Џонас (29), кој е член на бендот „Џонас брадрс“, се венчаа во мај во Лас Вегас.