дрес

Таг
12Вести

СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ ВО КОЈ МЕСИ СТАНА СВЕТСКИ ПРВАК, МОЖЕ ДА ДОСТИГНЕ ЦЕНА ОД НАД 10 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

БАРСЕЛОНА ГО ДИЗАЈНИРАШЕ НОВИОТ ДРЕС ВО СОРАБОТКА СО „РОЛИНГ СТОУНС“

ЌЕ СЕ ПРОДАВА ЛЕГЕНДАРЕН ДРЕС НА КОБИ БРАЈАНТ, СЕ ОЧЕКУВА ЦЕНА МЕЃУ 5 И 7 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ОД ФИНАЛЕТО НА СП СЕ ВРАТИ ДОМА ПО 36 ГОДИНИ ОТКАКО БЕШЕ ПОДАРЕН ОД ЛОТАР МАТЕУС

ДРЕС НА ЏОРДАН СЕ ПРОДАДЕ ЗА 10,1 МИЛИОН ДОЛАРИ И СТАНА НАЈСКАПИОТ СПОРТСКИ ПРЕДМЕТ ВО ИСТОРИЈАТА

НБА ЛИГАТА ЦЕЛОСНО ЌЕ ГО ПОВЛЕЧЕ ДРЕСОТ СО БРОЈ ШЕСТ ВО ЧЕСТ НА БИЛ РАСЕЛ

ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ВО КОЈ ГО ПОСТИГНА СЛАВНИОТ ГОЛ СО РАКА СЕ ПРОДАДЕ ЗА 7,1 МИЛИОН ФУНТИ

СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ВО КОЈ ГО ПОСТИГНА СЛАВНИОТ ГОЛ СО РАКА, СЕ ОЧЕКУВА ЦЕНА ОД НАД 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЕП ИЗРАБОТЕНИ ОД РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

МЕСИ ДОНИРАЛ ТРИ ДРЕСА ВО ЗАМЕНА ЗА 50.000 КИНЕСКИ ВАКЦИНИ ЗА ФУДБАЛЕРИТЕ ВО ЈУЖНА АМЕРИКА