„Ферари“

Таг
15Вести

ЧЕШКАТА ПОЛИЦИЈА СЕ ЗАСИЛИ СО „ФЕРАРИ“ ЗАПЛЕНЕТО ОД КРИМИНАЛЦИ

„ФЕРАРИ“ ЈА ПРЕТСТАВИ ПРВАТА КОЛЕКЦИЈА ОД СВОЈОТ НОВ МОДЕН БРЕНД

„ФЕРАРИ ОМОЛОГАТА“ – УНИКАТЕН МОДЕЛ ШТО ДВЕ ГОДИНИ СЕ ПОДГОТВУВАШЕ ЗА ТАЕН КЛИЕНТ

НОВОТО КУПЕ НА „ФЕРАРИ“ Е ИНСПИРИРАНО ОД ПОСТВОЕНИОТ РИМ

МЕРЦЕДЕС И ФЕРАРИ СЕ ВКЛУЧУВААТ ВО СЕРИЈАТА НА „НЕТФЛИКС“ ЗА ФОРМУЛА 1

ПРВИОТ ХИБРИДЕН „ФЕРАРИ“ ЗАБРЗУВА ДО 100 КМ/ЧАС ЗА САМО 2,5 СЕКУНДИ

„ФЕРАРИ“ СОЗДАДЕ УНИКАТЕН БОЛИД ЗА БОГАТ МУШТЕРИЈА ОД ПЕТ МИЛИОНИ ЕВРА

„ФЕРАРИ“ СО „Ф8 ТРИБУТО“ ГО ПРЕДИЗВИКУВА „МЕКЛАРЕН“

ФЕРАРИ ЌЕ ГО СЛАВИ 50. РОДЕНДЕН НА ШУМАХЕР СО СПЕЦИЈАЛНА ИЗЛОЖБА

„МОНЦА“ ОД 1,6 МИЛИОНИ ЕВРА ЌЕ МОЖАТ ДА ЈА КУПАТ САМО ОНИЕ КОИ ВЕЌЕ ИМААТ НЕКОЛКУ „ФЕРАРИЈА“