фестивал

Таг
247Вести

ТРИДНЕВНИОТ ПИВОЛЕНД ОД ДЕНЕСКА ПРЕД АРЕНАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“, ЌЕ НАСТАПАТ И БРОЈНИ ДОМАШНИ МУЗИЧАРИ

„БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ НА ЦВЕТАНОВСКИ ЌЕ ИГРА НА ФЕСТИВАЛОТ ЗА МУЗИКА И ЗВУК ВО ХРВАТСКА

„КОЛЕКТИВ ВЕТЕРНИЦА“ ВЕЧЕРВА СО ПРЕМИЕРА НА ФЕСТИВАЛ ЗА ДЕТСКИ ТЕАТАР ВО СЛОВЕНИЈА

ФЕСТИВАЛОТ БРНИНГ МЕН ГО ОБЈАВИ ДИЗАЈНОТ НА ЦЕНТРАЛНИОТ ХРАМ ЗА 2023

САРАЕВО ГО ПРЕЧЕКА МАНЧЕВСКИ КАКО ЛЕГЕНДА НА ЕВРОПСКАТА КИНЕМАТОГРАФИЈА, „КАЈМАК“ НА ЦРВЕНИОТ КИЛИМ

ЧЕТИРИ ДЕНА МЕТАЛ И ПИВО – НАД 150 БЕНДОВИ СВИРЕА НА 26. ИЗДАНИЕ НА ФЕСТИВАЛОТ БРУТАЛ АСОЛТ ВО ЧЕШКА

ФИЛМСКИОТ ФЕСТИВАЛ ДРИМ ШОРТ ВО СТРУГА ПО СЕДМИ ПАТ ОД 14 ДО 17 АВГУСТ