Игор Џамбазов

Таг
11Вести

ИГОР ЏАМБАЗОВ И „ЗАБРАЊЕНО ПУШЕЊЕ“ ЌЕ НАСТАПАТ НА ФЕСТИВАЛОТ С.О.С. ВО БИТОЛА

СО МАСКЕНБАЛ И ЗАБАВА СЕ НАЈАВИ СТРУМИЧКИОТ КАРНЕВАЛ КОЈ ПОЧНУВА ДЕНЕС (ФОТОГАЛЕРИЈА)

ТИЕ ШТО ЗАМИНАА ОД МАКЕДОНИЈА, ПОДОБРО ЗА НИВ ДА ОСТАНАТ, А НИЕ ЌЕ ЧЕКАМЕ ПОБРЗО ДА ДОАЃААТ, КАЖА ИГОР ЏАМБАЗОВ НА „ЗЛАТНА БУБАМАРА“

ИГОР ЏАМБАЗОВ И ОПШТИНА ЦЕНТАР ЌЕ ГО СЛАВАТ РОДЕНДЕНОТ НА МАЕСТРО ЏАМБАЗОВ СО ЗАБАВНА ПРОГРАМА ВО ДЕБАР МААЛО

ВЕВЧАНСКИОТ КАРНЕВАЛ Е ГОРДОСТ И МАЈТАП, А ЈАС КАКО ИНФЛУЕНСЕРКА СУМ ЖИВ ШТИТ МЕЃУ ЛЕВАТА И ДЕСНАТА ПОЛИТИЧКА ОПЦИЈА, КАЖА ИГОР ЏАМБАЗОВ

И ВО ПОЖАРНА ДА СЕ ЈАВЕВТЕ, ЌЕ ВИ РЕЧЕА „ГЛЕДАМ СУПЕР БИНГО“, МЕСТО „АЛО“, РЕЧЕ ИГОР ЏАМБАЗОВ НА КОНЦЕРТОТ „99 МЕГАЅВЕЗДИ“ ВО СКОПЈЕ

ПРОСТИ ФИЛХАРМОНИЈО, ЗА СÈ ЛОШО ШТО ЌЕ СЛУШНЕШ ВЕЧЕРВА, РЕЧЕ ИГОР ЏАМБАЗОВ НА СЛАВЕНИЧКИОТ КОНЦЕРТ СО ИГОР АТАНАСОВСКИ- ХАРЕ

ИГОР ЏАМБАЗОВ СО КОНЦЕРТ ГИ СЛАВИ 60. РОДЕНДЕН И 30 ГОДИНИ СОРАБОТКА СО ГУРУ ХАРЕ

ПОДОБРО ДА ИЗДАДЕШ КНИГА, ОТКОЛКУ ДА ЈА ИЗДАДЕШ ДРЖАВАТА, ИГОР ЏАМБАЗОВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ СЕДМАТА КНИГА