Ким Џонг-Ун

Таг
9Вести

НИ ОБАМА НЕ МИ ВЕРУВАШЕ ДЕКА ОВОЈ ДЕН ЌЕ ДОЈДЕ – РОДМАН СЕ РАСПЛАКА ОД СРЕЌА ВО СИНГАПУР

ТРАМП И КИМ ЌЕ СЕ СРЕТНАТ ВО ХОТЕЛ ВО КОЈ НОЌЕВАЊЕ ЧИНИ И 7.500 ДОЛАРИ

РУСКИ НОВИНАР ДОБИ ПРИСТАП ВО ДОМОТ НА КИМ ЏОНГ-УН

КАКО ЛАДНИТЕ ТЕСТЕНИНИ ОД ПЈОНГЈАНГ СТАНАА НОВ СИМБОЛ НА МИРОТ

ВТОРАТА НАЈЗНАЧАЈНА СРЕДБА НА ДЕНОТ – СЕ ЗАПОЗНАА ПРВИТЕ ДАМИ НА ДВЕТЕ КОРЕИ

ШВАЈЦАРСКО ЈАДЕЊЕ ЗА КИМ НА СЕКОРЕЈСКИОТ САМИТ ЗА ДА СЕ ПОТСЕТИ НА УЧИЛИШНИТЕ ДЕНОВИ

КИНЕЗИТЕ ВООДУШЕВЕНИ ОД ИЗГЛЕДОТ И МОДАТА НА СОПРУГАТА НА КИМ ЏОНГ-УН

СЕВЕРНА КОРЕЈА И ВО КАЛЕНДАРОТ ЗА 2018 НЕ ОТКРИ КОГА Е РОДЕНДЕНОТ НА ЛИДЕРОТ КИМ