награда

Таг
113Вести

„БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ НА ЦВЕТАНОВСКИ ДОБИ НАГРАДА ЗА НАЈДОБАР ФИЛМ ОД ИТАЛИЈАНСКАТА ПОЛИЦИЈА

„М“ НА ВАРДАН ТОЗИЈА ПОБЕДИ НА ФЕСТИВАЛОТ „НОЌ НА ХОРОРОТ“ ВО САД

ОД 2026 ЌЕ СЕ ДОДЕЛУВА ОСКАР ЗА НАЈДОБАР КАСТИНГ

СРЕЌЕН СУМ КОГА ГЛЕДАМ КАКО СЕ РАЗВИ АКТЕРСКАТА ПРОФЕСИЈА, КАЖА ХАРИСОН ФОРД, ПРИМАЈЌИ НАГРАДА ЗА ЖИВОТНО ДЕЛО

ОМНИБУСОТ „НЕБИДНИНА“ НА 4 МАКЕДОНСКИ РЕЖИСЕРИ ОСВОИ НАГРАДА ЗА НАЈИНОВАТИВЕН АНИМИРАН ФИЛМ ВО ШПАНИЈА

НА МОТ ИГРААТ ДВЕ ПРЕТСТАВИ ОД СЕЛЕКЦИЈАТА ЗА НАГРАДАТА „БИШ“

НАГРАДА ЗА „БИЗНИСОТ НА ЗАДОВОЛСТВОТО“ НА ЦВЕТАНОВСКИ НА ФЕСТИВАЛОТ ДЕА ВО ТИРАНА

НАГРАДАТА БУКСТАР ЗА МАРОКАНСКО-ШПАНСКАТА ПИСАТЕЛКА НАЏАТ ЕЛ ХАЧМИ

ГОРДА СУМ ШТО ВО МАКАРСКА ЈА ДОДЕЛИВ НАГРАДАТА „МИЛАН МЛАДЕНОВИЌ“ КОЈА ЈАС ЈА ДОБИВ ЛАНИ, КАЖА ПЕЈАЧКАТА ДИНА ЈАШАРИ

НАГРАДАТА „ПРОЗАРТ“ ЗА СЛОВЕНЕЧКИОТ ПИСАТЕЛ ДРАГО ЈАНЧАР