песна

Таг
44Вести

ШИНЕД О‘КОНОР СОЗДАДЕ БЕЗВРЕМЕНСКИ ХИТ ОД ЗАБОРАВЕНА ПЕСНА НА ПРИНС, КОЈ ПРВО Ѝ ЈА ДАЛ НА СВОЈАТА ДЕВОЈКА

ПОЛ МАКАРТНИ СО ПОМОШ НА ВЕШТАЧКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА ЈА СОЗДАЛ ПОСЛЕДНАТА ПЕСНА НА „БИТЛС“

„КВИН“ ОБЈАВИ ИЗГУБЕНА ПЕСНА СО ФРЕДИ МЕРКЈУРИ ОД 1988

ПЕСНА НА РАПЕРОТ ЛОЏИК МОЖЕБИ СПРЕЧИЛА СТОТИЦИ САМОУБИСТВА, ПОКАЖА НОВО ИСТРАЖУВАЊЕ

ДЕЦАТА ОД „ДАЈТЕ МУЗИКА“ ЌЕ НАСТАПАТ НА ЈУНИОРСКИОТ ЕВРОСОНГ ВО ПАРИЗ ВО ДЕКЕМВРИ

„ГАНС ЕН РОУЗИС“ ЈА ОБЈАВИ ПРВАТА НОВА ПЕСНА ПО 13 ГОДИНИ ПАУЗА (АУДИО)

ЕВРОВИЗИЈА ЌЕ ДОБИЕ АМЕРИКАНСКО ИЗДАНИЕ ВО 2022

ВАСИЛ ГАРВАНЛИЕВ ЈА ПРОМОВИРАШЕ ЕВРОВИЗИСКАТА ПЕСНА, ИНСПИРИРАНА ОД НЕГОВАТА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА

ПОЧИНА СЕЛМА БОРИЌ, ИНСПИРАЦИЈА ЗА ЛЕГЕНДАРНАТА ПЕСНА НА „БИЈЕЛО ДУГМЕ“

ДОЛИ ПАРТОН СНИМИЛА ПЕСНА ШТО ПРВПАТ ЌЕ СЕ СЛУШНЕ ЗА 25 ГОДИНИ