Русија

Таг
44Вести

РУСИЈА ГО ПОБЕДИ ХОЛИВУД И ЈА ОДРЖА ПРЕМИЕРАТА НА ПРВИОТ ИГРАН ФИЛМ СНИМЕН ВО ВСЕЛЕНАТА

РУСКИ „ФОРБС“ ЈА ИЗБРА МАКЕДОНСКАТА БАЛЕРИНА СТЕФАНИЈА ГАШТАРСКА ЗА ЕДНА ОД ОСУМТЕ ИДНИ ЅВЕЗДИ НА РУСИЈА

ПО ДВЕ ДЕЦЕНИИ ОБНОВЕНО ПРОИЗВОДСТВОТО НА „МОСКВИЧ“, ПРОДАЖБАТА ПОЧНУВА ВО ЈАНУАРИ

НАСЛЕДНИКОТ НА „МЕКДОНАЛДС“ ВО РУСИЈА ИМАШЕ ДОБАР ПОЧЕТОК, НО ПРИЗНАВА ДЕКА НЕ Е ИСТО БЕЗ „БИГ МЕК“

МЕСТО „КОКА-КОЛА“, „ФАНТА“ И „СПРАЈТ“, РУСИТЕ ЌЕ ПИЈАТ „КУЛ КОЛА“, „ФЕНСИ“ И „СТРИТ“

РУСКИТЕ ЕКИПИ ЌЕ БИДАТ ОТСТРАНЕТИ ОД ВИДЕОИГРАТА „ФИФА 22“

РУСИЈА МОЖЕ ДА УЧЕСТВУВА НА ЕВРОВИЗИЈА И ПОКРАЈ ИНВАЗИЈАТА НА УКРАИНА

ТУРСКИ МИЛИОНЕР И РУСКАТА СОПРУГА ДОБИЛЕ 21 БЕБЕ ПРЕКУ СУРОГАТ МАЈКИ ЗА 17 МЕСЕЦИ

РУСКА ЕКИПА ПОЛЕТА ОД ЗЕМЈАТА ЗА ДА ГО СНИМИ ПРВИОТ ФИЛМ ВО ВСЕЛЕНАТА