ДЕЧКОТО НА ГВЕН СТЕФАНИ ИЗБРАН ЗА НАЈСЕКСИ МАЖ НА ПЛАНЕТАТА

Њујорк, (АП)
LOS ANGELES, CA - JANUARY 18: Singer/Songwriter Blake Shelton and Gwen Stefani attend the People's Choice Awards 2017 at Microsoft Theater on January 18, 2017 in Los Angeles, California. (Photo by Charley Gallay/Getty Images for People's Choice Awards)

Кантри пејачот Блејк Шелтон е прогласен за најсекси маж на планетата, во изборот на магазинот „Пипл“, што најмногу ја направи горда неговата девојка Гвен Стефани.

„Цел живот сум бил грд, но ако можам да бидам секси една година, со задоволство ја прифаќам титулата“, кажа 41-годишниот Шелтон.

Тој е голема ѕвезда на кантри музиката, што му донесе и улога на судија и ментор во популарното реално шоу за музички таленти, „Глас“.

„Нема да се однесувам скромно по добивањето на оваа титула, како Хју Џекмен, туку планирам да се фалам наоколу“, се пошегува Шелтон.

Шелтон и Гвен Стефани ја почнаа врската пред две години, набргу откако и двајцата се разведоа.

„Го направија вистинскиот избор. И досега бев среќна жена, а сега уште повеќе. Сега и јас покрај него ќе изгледам уште подобро“, изјави 48-годишната Стефани, која има три деца од бракот со рок-музичарот Гевин Росдејл.