ДЕНЕС НАПЛАДНЕ ЌЕ БИДАТ ПУШТЕНИ ОНЛАЈН БИЛЕТИТЕ ЗА ЗЛАТНА БУБАМАРА

Скопје, (СМАРТ.СДК.МК)
????????????????????????????????????

Денес во 12:369 часот преку www.mktickets.mk ќе бидат пуштени во продажба дел од билетите за 21. издание на Златна бубамара на популарноста, кое ќе се одржи на 22 февруари во ВИП арената „Борис Трајковски“.

“’Нема чист воздух и подобар живот, единствено што ни преостанува е – добрата забава! Ја затворија Универзална, ни го затворија Метрополис – ни остана само уште Борис! Затоа излезете од општествениот притвор и отворете порти за многу подобар живот!

Патни трошоци не ви признаваме, а за се друго Че разговараме. И да знаете – колку и да трае Че си седите!“, најавуват организаторите.