КОНЦЕРТ НА „ФАНК ШУИ“ И ХРВАТИТЕ „FROM ANOTHER MOTHER“ ВО БИТОЛА НА 21 ОКТОМВРИ

Битола, (СМАРТ СДК.МК)

В сабота од 20 часот, во клубот „Јагода“ во Битола, концерт ќе одржат бендовите „Фанк шуи“ од Скопје и „From Another Mother“ од Загреб. Настанот го организира „Пондер“,независна битолска културна иницијатива, која има за цел промовирање на независните култура и уметност кај младите.

Првите 300 билети во претпродажба во „Јагода“ чинат 300 денари, потоа 400, а пред концертот ќе се продаваат за 500 денари.

Групата од Загреб „From another mother“

На 28 октовмри, „Фанк шуи“ ќе има настап во Белград. Ова лето, бендот одржа неколку концерти во Србија, Хрватска, Црна Гора и Македонија, а во март одржа промоција на третиот албум „Никогаш пак” со 11 песни.

„From Another Mother“ има двајца постојани членови и тапанари кои се менуваат. Има издадено ЕП и два албума, кои се во живо отсвирени во над 20 европски држави.