ЏЕЈДА ПИНКЕТ СМИТ ПРИЗНА ДЕКА СЕ РАЗДЕЛЕНИ СО ВИЛ СМИТ ОД 2016

Лос Анџелес, (Би-Би-Си)
FILE - Will Smith, left, and Jada Pinkett Smith arrive at the 27th annual Critics Choice Awards in Los Angeles on March 13, 2022. Pinkett Smith and husband Will Smith have lived what she says are “completely separate lives” since 2016. Pinkett Smith made the revelation in an interview with Hoda Kotb. The prominent Hollywood couple married in 1997 and have addressed separations and marital troubles. But never this specifically. (Photo by Jordan Strauss/Invision/AP, File)

Џејда Пинкет Смит откри во интервјуто за Ен-Би-Си дека таа и нејзиниот сопруг Вил Смит се разделени од 2016, но досега не биле подготвени јавно да го потврдат тоа. Иако и натаму живеат разделено, не планирале да се разведат.

Пинкет Смит кажа дека си ветила себеси дека никогаш нема да се разведе од Вил Смит.

„Мислам дека и двајцата сме заглавени во нашата фантазија за тоа како мислиме дека другата личност би требала да биде“, изјави Пинкет Смит во пресрет на излегувањето на нејзините мемоари.

Минатата година на Оскарите, Вил Смит излезе на сцената и му удри шамар на колегата Крис Рок зашто кажуваше шеги за Пинкет Смит, потсмевајќи се на нејзината ќелава глава. Актерката страда од алопеција, која доведува до паѓање на коса.

Џејда Пинкет Смит и Вил Смит се запознаа во 1994 и се венчаа три години подоцна. Шпекулации за нивниот брак се појавија во 2020, откако таа во едно интервју призна дека имала врска со уметникот Август Алсина.

(Фото: АП)