ЛЕО МЕСИ ГО ДОБИ ТРЕТИОТ СИН

Барселона, (Мирор)

Лео Меси објави на Инстаграм дека го добил третиот син, само неколку часа откако Барселона соопшти дека тој нема да настапи на натпреварот со Малага, што ѝ поттикна вакви шпекулации во шпанските медиуми.

Еден од најдобрите светски фудбалери претходно најави дека неговото име ќе биде Сиро.

„Добредојде Сиро! Му благодарам на Господ што сѐ помина совршено. Мајката и тој се добри. Сите сме суперсреќни“, напиша Меси на Инстаграм.

Триесетгодишната суперѕвезда на Барселона веќе има два сина: петгодишниот Тијаго и Матео, кој има две години.

Антонела Рокуцо и Меси се заедно десет години, а се венчаа минатиот јуни во неговиот роден град Росарио.