ЛИНДЗИ ЛОХАН ГО ЧЕКА ПРВОТО ДЕТЕ

Лос Анџелес, (АП)

Актерката Линдзи Лохан објави дека го чека првото дете.

„Благословени сме и возбудени“, стои на нејзиниот пост на Инстаграм, без да наведе други детали.

Триесет и шестгодишната Лохан се омажи со финансиерот Бадер Шамас во јули 2022.

„Ме пронајде и знаеше дека сакам да најдам среќа и мир. Воодушевена сум што си ми сопруг. Мојот живот и сѐ“, напиша глумицата по венчавката.

(Фото: Гети)