МАДОНА РАСКИНА СО 35 ГОДИНИ ПОМЛАДОТО МОМЧЕ ПО ТРИ ГОДИНИ ВРСКА

Њујорк, (Дејли мејл)

Мадона раскина со своето неколку децении помладо момче Ахламалик Вилијамс, со кого беше во врска повеќе од три години. Шеесет и тригодишната кралица на попот и 28-годишниот танчар се запознаа во 2015 кога тој настапуваше на нејзината турнеја, но првпат се појавија заедно во јавност во 2019.

„Мадона има пренатрупан распоред: работи на нејзиниот биографски филм, нова музика и се грижи за семејството. Врската со Ахламалик веќе некое време не беше стабилна и сега одлучија да се разделат“, изјави извор близок до двојката.

Мадона досега беше во брак со актерот Шон Пен и со режисерот Гај Ричи, од кого се разведе во 2008 година и притоа му исплати 92 милиони долари.