ПЕРЕ ОД „НОКАУТ“ СНИМИ ДУЕТ СО ЌЕРКАТА МИА, „МЕСЕЧЕВИОТ РАЈ“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Групата „Нокаут“ ја сними новата песна „Месечевиот рај“, која во дует ја пеат вокалот на бендот, Никола Перевски-Пере и неговата ќерка Миа Перевска.

„Досега ја слушавте како придружен вокал на нашите песни и на нашите концерти, а сега и во дует со нејзиниот татко Пере. Задоволство ни е да ја промовираме оваа соработка помеѓу бендот и Миа Перевска“, велат од “Нокаут“.

Музиката за песната ја напиша Никола Перевски, кој е автор и на аранжманот заедно со Миа Перевска. Текстот е на Дуке Бојаџиев, а пост-продукцијата на Дарко Димитров.

Миа Перевска досега има снимено неколку авторски електро-поп песни и настапи на ланските изданија на фестивалите „Зејмотрес“ и „Д фестивал“.