РАПУВАВ ОТИ НЕМАВ ПАРИ, ОБЈАВЕН ТИНЕЈЏЕРСКИ АЛБУМ НА АКТЕРОТ ТОМ ХАРДИ

Лондон, (Индипендент)

Том Харди не е само светски познат актер, добитник на Бафта и миленик на публиката, туку и поранешен рапер.

Деновиве во медиумите беше објавен рап албум со 18 песни од 1999 година, наречен „Паѓање на задник“.

Корицата на рап албумот од 1999 година

Проектот никогаш претходно не бил објавен, а како автори стојат диџеј Еди Ту Тол (Ед Трејси) и раперот Томи број 1 (Том Харди).

На рап-миксот, британскиот глумец, познат по улогите во „Почеток“ на Нолан, „Повратник“ на Ињариту и ТВ-серијата „Табу“, рецитира стихови кои сам ги пишувал, а меѓу темите е користена и познатата музика од филмот „Кум“.

Во 2014 година, тој изјави дека во тинејџерските години пишувал стихови, рапувал и снимил албуми, бидејќи потекнува од работничко семејство и му требале пари.

Претходно, во интервјуто за Би-Би-Си за 2011 година, Харди изјави:

„Соработував со човекот кој ѝ беше менаџер на Лорин Хил, работев и со продуцентите-добитници на Греми, Ворен Рикер и Гордон Вилијамс. Снимив многу работи, но никогаш не ги објавивме“.