ПОП ЅВЕЗДАТА АРИЈАНА ГРАНДЕ СЕ РАЗВЕДУВА ПО ДВЕ ГОДИНИ БРАК

Лос Анџелес, (Пипл)
US singer-songwriter Ariana Grande performs during the 62nd Annual Grammy Awards on January 26, 2020, in Los Angeles. (Photo by Robyn Beck / AFP)

Поп ѕвездата Аријана Гранде се разведува по две години брак, објавија американските медиуми. Извори блиски на пејачката изјавија дека таа и агентот за луксузни недвижности Далтон Гомес се разделени уште од јануари и неодамна заеднички донеле одлука за развод.

Веста за разводот следува откако 30-годишната Гранде беше снимена без прстен на завчерашното финале на Вимблдон.

Гранде и Гомес ја почнале врската во почетокот на 2020, а се венчаа во мај 2021. Тие велат дека се разделиле откако сфатиле дека не можат да функционираат заедно во светот по пандемијата.

(Фото: АФП)