СМАЧЕНО МИ Е ОД ГЛУМАТА, МИСЛАМ ДЕКА ГО ИСКАЧИВ ЕВЕРЕСТ, ВЕЛИ ТОМ ХАРДИ

Лондон, (Дејли мејл)

Британскиот актер Том Харди во две различни интервјуа за септемвриските броеви на британското и на американското издание на списанието „Ескваер“ изјави дека му е смачено од глумата и навести можност за пензионирање.

Четириесетгодишната ѕвезда на „Зачеток“„Повратник“, „Лудиот Макс“ и на серијата „Табу“ вели дека сака да најде плажа за себе и да продолжи со својот живот.

„Се чувствувам како да сум го искачил Монт Еверест. Чудо е што и да направите во близина на планината, а камоли да се искачите. Дали сакате да одите по целиот пат и да го направите тоа повторно? Или сакате да се симнете од планината и да одите на плажа? На оваа возраст, навистина мислам дека сѐ пробав, видов и направив. Ако сакате да сум брутално искрен, ќе ви кажам дека сакам да продолжам со мојот живот“, вели популарниот актер.

Од фотосесијата за интервјуата за „Ескваер“

Тој смета дека нема потешка професија на светот од родителството и воспитувањето на децата. Харди го има седумгодишниот син со поранешната девојка Рејчел Спид, а во октомври 2015 година го доби вториот син со Шарлот Рајли.

„Работите во војска, полиција, здравство, услуги и секоја почит за тоа. Родителство – тоа е надвор од работа, нели?”, вели глумецот.

Изминатиов период Харди го снимаше филмот „Фонзо“, каде ја игра главната улога на Ал Капоне, чиј датум на премиера сѐ уште не објавен.