„НЕТФЛИКС“ ЌЕ СНИМА ПРОДОЛЖЕНИЕ НА СЕРИЈАТА „ЛУДИ 70-ТИ“

Лос Анџелес, (Вараети)

Популарната серија „Луди 70-ти“, која се емитуваше од 1998 до 2006, ќе добие продолжение по нарачка на „Нетфликс“, насловено „Луди 90-ти“.

Куртвуд Смит и Дебра Џо Рап, кои ги играа родителите Ред и Кити Форман во оригиналната серија, ќе се вратат и во продолжението од 10 епизоди.

Во новата серија, дејството се случува во 1995, кога Леја Форман доаѓа во посета на нејзините баба и дедо за време на летниот распуст, при што запознава нови пријатели.

Креаторите на серијата, Бони и Тери Тарнер, повторно ќе го пишуваат сценариото, заедно со нивната ќерка Линдзи.

„Луди 70-ти“ се емитуваше на „Фокс“ и се снимија осум сезони и 200 епизоди. Шоуто беше отскочна даска за актерите Тофер Грејс, Лора Препон, Мила Кунис, Ештон Кучер и Дени Мастерсон.