МЕГАН СЕ ПРЕОБЛЕЧЕ ВО СТЕЛА МАКАРТНИ ЗА ЗАБАВАТА ПО СВАДБАТА

Лондон, (Мирор)

Војвотката од Сасекс се преоблече во долга елегантна тоалета на Стела Макартни за забавата после свадбата, која во чест на младоженците, принцот Хари и Меган Маркл ја организира принцот Чарлс.

Триесет и шестгодишната Меган на венчавката носеше венчаница од британската дизајнерка Клер Вајт Келер, уметничка директорка за француската модна куќа „Живанши“, со превез и вел долг 5 метри.

За приемот, на кој е поканет потесен круг од околу 200 гости, таа облече чевли на „Аквазура“ од свилен сатен, а за фризурата се погрижил Џорџ Нортвуд.

Младоженецот, војводата од Сасекс, ја придружуваше својата сопруга до спортскиот автомобил, марка „јагуар “, чија регистрација е датумот на нивната венчавка, Е190518.