НЕМА ДА БИДАМ КУМ НА КРАЛСКО БЕБЕ, ДОВОЛНО Е СТРАШНО ШТО СУМ РОДИТЕЛ, ВЕЛИ ЏОРЏ КЛУНИ

Лос Анџелес, (Си-Ен-Ен)

Џорџ Клуни вели дека сè уште не се усовршил во улогата на татко, па моментално не е заинтересиран да презема други слични обврски. Тој на овој начин ги демантираше шпекулациите дека ќе биде кум на новото кралско бебе, новородениот син на принцот Хари и Меган Маркл.

Луѓето сакаат шпекулации, но ова не е точно“, вели Клуни.

Тој наполни 58 години токму во понеделникот, на денот кога се роди Арчи, првото дете на неговите добри пријатели Хари и Меган.

Оскаровецот и неговата сопруга Амал се родители на близнаци кои следниот месец ќе наполнат две години и вели дека тоа му е доволно.

Не би сакале јас да бидам нечиј кум или нешто слично. Јас сум едвај родител во оваа фаза и застрашувачки е“, искрен е Клуни.