СВЕТОТ Е ПУСТ ТОЧНО НА ПЛАДНЕ СРЕДЕ ПАНДЕМИЈАТА НА КОРОНАВИРУСОТ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Њујорк, (Би-Би-Си)

Фоторепортерите на „Ројтерс“ ги снимија испразнетите улици и станици низ светот среде пандемијата на коронавирусот и тоа го направија во исто време – точно на пладне.

Бејрут

Транспортни центри и клучни сообраќајници, кои не така одамна беа некои од најпрометните места на светот, сега се речиси пусти откако во голем број земји беше воведен карантин, што ги парализираше сите сфери од животот.

Сите фотографии се снимени на 31 март во 12 часот по локално време.

Фото: Ројтерс

Каиро
Лондон
Менхетн, Њујорк
Москва
Каракас
Вашингтон
Киев
Токио