„СПОРТС ИЛУСТРЕЈТЕД“ ЈА ИЗБРА ДАНИЕЛ ХЕРИНГТОН ЗА ПРЕСТИЖНАТА НАСЛОВНА СТРАНИЦА

Њујорк, (Пипл)

„Спортс илустрејтед“, конечно, откри кој ќе ја краси насловната страница на неговото престижно годишно издание во костим за капење и магазинот овој пат избра сосема ново лице.

Уредниците се решија за 24-годишната Даниел Херингтон, која лани првпат се појави на страниците на ова спортско списание, што, всушност, беше и почеток на нејзината кариера на модел.

Фотосесијата што е сон на секој модел ја сними Бен Вотс на островот Харбор на Бахами.

„Првата фотосесија ја правевме на Фиџи и бев толку нервозна, што колената ми се тресеа. ‘Спортс илустрејтед‘ беше мојата прва работа како модел и дефинитивно чувствував огромен притисок“, се присети Херингтон.

Набргу потоа, таа дебитираше и на модните писти, на ревијата на Филип Плејн на Њујоршката модна недела, заедно со Ирина Шајк и Адријана Лима.

„Не можев да поверувам кога во бекстејџот се сретнав со Адријана Лима. Таа е уште поубава во живо“, откри Херингтон.