Диего Марадона

Таг
9Вести

ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ОД ФИНАЛЕТО НА СП СЕ ВРАТИ ДОМА ПО 36 ГОДИНИ ОТКАКО БЕШЕ ПОДАРЕН ОД ЛОТАР МАТЕУС

ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ВО КОЈ ГО ПОСТИГНА СЛАВНИОТ ГОЛ СО РАКА СЕ ПРОДАДЕ ЗА 7,1 МИЛИОН ФУНТИ

СЕ ПРОДАВА ДРЕСОТ НА МАРАДОНА ВО КОЈ ГО ПОСТИГНА СЛАВНИОТ ГОЛ СО РАКА, СЕ ОЧЕКУВА ЦЕНА ОД НАД 5 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ПОЧИНА ПОМЛАДИОТ БРАТ НА МАРАДОНА, ХУГО, ВО ИТАЛИЈА ИГРАА ЕДЕН ПРОТИВ ДРУГ

СОРЕНТИНО ВО ВЕНЕЦИЈА ДОЈДЕ СО ФИЛМ ЗА СЕМЕЈНАТА ТРАГЕДИЈА И МАРАДОНА

СТАДИОНОТ НА НАПОЛИ ЌЕ ГО НОСИ ИМЕТО НА МАРАДОНА

АКО ПЕЛЕ Е БЕТОВЕН НА ФУДБАЛОТ, ЈАС СУМ КИТ РИЧАРДС, РОНИ ВУД И БОНО ЗАЕДНО – ЖИВОТОТ НА МАРАДОНА НИЗ НЕГОВИ ИЗЈАВИ

ПОЧИНА МАРАДОНА, ФУДБАЛСКИ ГЕНИЈ СО СТАТУС НА БОЖЕСТВО

СОНУВАМ ДА Ѝ ДАДАМ УШТЕ ЕДЕН ГОЛ НА АНГЛИЈА, ОВОЈПАТ СО ДЕСНА РАКА, КАЖА МАРАДОНА ЗА 60. РОДЕНДЕН