Канје Вест

Таг
17Вести

ПАТИКИ НА КАНЈЕ ВЕСТ ПРОДАДЕНИ ЗА СВЕТСКИ РЕКОРД ОД 1,8 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

ПАТИКИ НА КАНЈЕ ВЕСТ ОД МИЛИОН ДОЛАРИ ЌЕ СТАНАТ НАЈСКАПИ ВО ИСТОРИЈАТА

КАНЈЕ ВЕСТ СТАНА НАЈБОГАТИОТ АФРОАМЕРИКАНЕЦ ВО ИСТОРИЈАТА

КИМ КАРДАШИЈАН И КАНЈЕ ВЕСТ СЕ РАЗВЕДУВААТ ПО СЕДУМ ГОДИНИ БРАК

КАНЈЕ ВЕСТ ОСВОИ 60.000 ГЛАСОВИ НА ИЗБОРИТЕ ВО САД И НАЈАВИ НОВ ОБИД ЗА ЧЕТИРИ ГОДИНИ

КИМ КАРДАШИЈАН ДОБИ ХОЛОГРАМ НА НЕЈЗИНИОТ ПОКОЕН ТАТКО ЗА 40. РОДЕНДЕН

КАНЈЕ ВЕСТ ОДИ НА ПРЕТСЕДАТЕЛСКИТЕ ИЗБОРИ СО СЛОГАНОТ „РОДЕНДЕНСКА ЗАБАВА“

КАНЈЕ ВЕСТ Е ВТОРИОТ МИЛИЈАРДЕР МЕЃУ РАПЕРИТЕ, НО НЕ ПОРАДИ МУЗИКАТА

ВО МИНИМАЛИСТИЧКИОТ ДОМ НА КИМ КАРДАШИЈАН И КАНЈЕ ВЕСТ ДЕЦАТА СМЕАТ ДА ПРАВААТ ШТО САКААТ