руска инвазија

Таг
13Вести

ТОЈ СЕКОГАШ ЗНАЕ ШТО САКА ДА КАЖЕ, ВЕЛИ НОВИНАРОТ ДМИТРО ЛИТВИН КОЈ ГИ ПРАВИ ГОВОРИТЕ НА ЗЕЛЕНСКИ

БЕКАМ ГО ОТСТАПИ СВОЈОТ ПРОФИЛ НА ИНСТАГРАМ НА ЛЕКАРКА ОД ХАРКИВ

МОСТ НА ИГРАЧКИ ГИ ПОВРЗУВА УКРАИНА И РОМАНИЈА

ВО ПОДРУМСКА КЛИНИКА ВО КИЕВ ДЕНОНОЌНО СЕ ГРИЖАТ ЗА 21 БЕБЕ РОДЕНИ ОД СУРОГАТ МАЈКИ

РУСИЈА НА ПОЛНОЌ ГО БЛОКИРАШЕ ИНСТАГРАМ И ОСТАВИ ИЛЈАДНИЦИ ИНФЛУЕНСЕРИ БЕЗ БОГАТА ЗАРАБОТКА

РУСИТЕ ПО ПОВЕЌЕ ОД 60 ГОДИНИ ОСТАНУВААТ БЕЗ „ПЕПСИ“

ЃОКОВИЌ МУ ПОНУДИЛ ПОМОШ НА ТЕНИСЕРОТ СТАХОВСКИ, КОЈ СЕ ВКЛУЧИ ВО ОДБРАНАТА НА УКРАИНА

„НЕТФЛИКС“ ВЕЌЕ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ГЛЕДА ВО РУСИЈА

ЖИТЕЛИТЕ НА ЛАВОВ СЕ ЗДРУЖИЈА ЗА ДА ГИ ЗАШТИТАТ ИСТОРИСКИТЕ СПОМЕНИЦИ ОД РУСКИТЕ ГРАНАТИ

ИЗГРАДЕНО ПО ВТОРАТА СВЕТСКА ВОЈНА, КИЕВСКОТО МЕТРО СТАНА ЗАСОЛНИШТЕ ОД РУСКИТЕ ПРОЕКТИЛИ