ОД ДЕНЕСКА СЕ ПРОДАВААТ КАРТИТЕ ЗА МЕЧОТ СО ГЕРМАНИЈА, ЦЕНИТЕ СЕ ОД 100 ДО 500 ДЕНАРИ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)
Ezgjan Alioski (R) of FYR of Macedonia celebrates with teammates after scoring opening goal against Armenia during the UEFA Nations League D match between FYR of Macedonia and Armenia in Skopje, The Former Yugoslav Republic of Macedonia on 09 September 2018.

Од денеска се продаваат влезниците за првото гостување на фудбалската репрезентација на Германија во Македонија. Цените на картите се 100, 300 и 500 денари, а на стадионот „Тоше Проески“ ќе може да се влезе само со потврда за вакцинирање или за прележан ковид-19 во изминатите 45 дена . Источната трибина ќе им биде отстапен на гостинските навивачи.

Бројот на гледачи ќе биде ограничен на 50% од капацитетот на трибините, согласно мерките за заштита од ковид-19 и протоколот на УЕФА.

Мечот се игра на 11 октомври со почеток во 20:45 часот и е во рамките на квалификациите за Светското првенство 2022 во Катар. Македонија сензационално славеше на првиот меч со 2:1, а двете репрезентации во меѓувреме добија нов селектор.