македонска фудбалска репрезентација

Таг
11Вести

МАКЕДОНИЈА УРНА ТРИ СВОИ НЕГАТИВНИ РЕКОРДИ СО ВЧЕРАШНИОТ ДЕБАКЛ ВО АНГЛИЈА

ФУДБАЛЕРИТЕ ПРЕЧЕКАНИ НА ПЛОШТАД МАКЕДОНИЈА ПО ПОБЕДАТА НАД ИТАЛИЈА

ОД ДЕНЕСКА СЕ ПРОДАВААТ КАРТИТЕ ЗА МЕЧОТ СО ГЕРМАНИЈА, ЦЕНИТЕ СЕ ОД 100 ДО 500 ДЕНАРИ

И ХОЛАНЃАНИТЕ МУ СЕ НАКЛОНИЈА НА ПАНДЕВ НА ЗБОГУВАЊЕТО ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА

ПАНДЕВ СЕ ПОВЛЕКУВА ОД РЕПРЕЗЕНТАЦИЈАТА КАКО ИКОНА И РЕКОРДЕР СО ИСПОЛНЕТИ СНИШТА

„ПИВАРА СКОПЈЕ“ ИМ НАЗДРАВИ НА МАКЕДОНСКИТЕ ФУДБАЛЕРИ СО СПЕЦИЈАЛНИ ЛИМЕНКИ „СКОПСКО“

ДРЕСОВИТЕ НА МАКЕДОНИЈА ЗА ЕП ИЗРАБОТЕНИ ОД РЕЦИКЛИРАНИ МАТЕРИЈАЛИ

МАКЕДОНИЈА БЕЗ НЕСТОРОВСКИ НА ЕВРОПСКОТО ПРВЕНСТВО ОТКАКО ГО ОПЕРИРАШЕ КОЛЕНОТО

ПО 27 ГОДИНИ, МАКЕДОНИЈА КОНЕЧНО ПОБЕДИ ФУДБАЛСКА ВЕЛЕСИЛА

ПО 20 ГОДИНИ И 114 НАСТАПИ, ПАНДЕВ ДОЧЕКА ДА ЗАИГРА НА ЕВРОПСКО ПРВЕНСТВО