НЕДЕЛА НА КОКТЕЛИ ВО 12 СКОПСКИ БАРОВИ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Од денеска до четврток, во 12 локали низ Скопје, по вторпат ќе се одржува Скопската коктел недела. Во баровите ќе се служат седум видови на коктели, карактеристични за пролетните и летните месеци.

Настанот го организира компанијата „Гемак“, која е застапник на светски познати брендови во Македонија.

Оттаму велат дека изминатиов период организираа работилница, на која ги едуцираа сопствениците на локалите и бармените на теми како раководење на бар, однесување со гости, улогата на социјалните медиуми при промовирање на содржините во еден бар и улогата на квалитетно креирано мени.

Тие најавуваат и есенско-зимско издание на Скопската коктел недела.