„ГОСПОДАРКА НА ЗЛОТО 2“ СО АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ОД ДЕНЕСКА ВО СКОПСКИТЕ КИНА

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

„Господарка на злото 2“ со Анџелина Џоли во насловната улога од денеска игра во скопските кина Синеплекс и Милениум. Станува збор за продолжение на хитот од 2014, кој заработи 750 милиони долари низ светот. Во филмот во режија на Јоахим Ренинг играат и Мишел Фајфер и Ел Фанинг.

„Во оваа авантура на ‘Дизни’, господарката на злото и принцезата Аурора почнуваат да ги преиспитуваат своите сложени односи, додека претстојните настани ги водат во различни правци. Еден од нив е венчавката на Аурора и принцот Филип“, се вели во најавата на филмот.

Предвидувањата се дека „Господарка на злото 2“ ќе заработи 45 милиони долари во првиот викенд во Северна Америка и ќе го симне „Џокер“ од врвот.