ПО ИЗНЕНАДУВАЧКИОТ УСПЕХ СО „ТИВКО МЕСТО“, КРАСИНСКИ СЕ СПРЕМА ЗА „ЖИВОТ НА МАРС“

Лос Анџелес, (Холивуд рипортер)

Џон Красински го пронајде следниот проект по хоророт „Тивко место“, изненадувачкиот хит што го режираше и во кој глуми заедно со неговата сопруга Емили Блант.

„Холивуд рипортер“ објави дека Красински и продуцентите на „Тивко место“, Мајкл Беј, Ендрју Форм и Бред Фулер, се подготвуваат за „Живот на Марс“.

„Парамаунт“, кој го дистрибуира хорор филмот, е во преговори да го спакува следниот проект, кој ќе биде научно-фантастичен трилер. „Живот на Марс“ засега нема сценарист и не е познато дали Красински ќе глуми во него.

Познато е дека филмот ќе биде адаптација на краткиот расказ на Сесил Кастелучи, „Отсекогаш живеевме на Марс”, во којшто главниот лик е жена, која е меѓу неколкуте потомци на марсовска колонија од Земјата, која е уништена од катаклизма. Таа еден ден открива дека може да го дише воздухот на Марс, надградувајќи гo својот свет и на останатите потомци.

„Тивко место“ изминатиот викенд заработи извонредни 50,2 милиони долари на кино-благајните, изненадувајќи ја не само публиката, туку и екипата која го направи филмот.