ПРЕМИЕРАТА НА „БЕТМЕН 2“ СО ПАТИНСОН ОДЛОЖЕНА ЗА ЦЕЛА ГОДИНА

Лос Анџелес, (Индипендент)

Вториот дел на „Бетмен“ со Роберт Патинсон во главната улога ќе излезе со задоцнување од цела година. Филмот на „Ворнер брос“ премиерно ќе се прикаже на 2 октомври 2026.

Во продолжението, Мет Ривс се враќа како режисер и сценарист, а покрај Патинсон, пак ќе глумат и Зои Кравиц, Пол Дејно и Енди Серкис. Се очекува поголема улога да има Бери Кјоуген, ѕвездата на „Солтбурн“, кој се појави на крајот на претходниот „Бетмен“ како затвореник во Аркхам,

Според „Холивуд рипортер“, одложувањето е резултат на ланскиот штрајк во Холивуд.

(Фото: Ворнер брос)