СЕ СОБРА ЕКИПАТА ОД „ВРАЌАЊЕ ВО ИДНИНАТА“ – НЕМА ДА ДОЗВОЛИМЕ ДА ЈА УНИШТАТ ФРАНШИЗАТА СО НОВ ФИЛМ

Бостон, (Скај)

Легендарната екипа на серијалот „Враќање во иднината“ се обедини на една конвенција, среде шпекулациите дека би можел да се снима и четвртиот филм.

„Четири добри пријатели се вратија од иднината“, напиша Леа Томпсон на Твитер.

Мајкл Џеј Фокс (Марти Мекфлај), Кристофер Лојд (д-р Емет Док Браун), Томпсон (Лорејн Бејнс-Мекфлај) и Томас Вилсон (Биф Танер) се собраа на конвенцијата Фан експо во Бостон, што е нивната прва заедничка средба од 2015 година, кога беше одбележана 30-годишнината од првиот филм.

„Назад во 2018, дури и Биф успеа да стигне“, се пошегува Фокс на Инстаграм.

Тие зедоа учество во панел-дискусија, а картите за средбата со нив се продаваа по цена до 999 долари.

Едно од неизбежните прашања беше и дали ќе се снима нов филм.

„Знаете како размислуваат во Америка: ‘Ги уништивме сите франшизи со лоши продолженија, зошто не и оваа?‘ Би ја гледале додека не стане навистина лоша“, се пошегува Вилсон.

Кокреаторот Боб Гејл и режисерот Роберт Земекис претходно кажаа дека нов филм веројатно нема да се случи.

„Боб е чуварот на франшизата“, додаде 57-годишниот Фокс.