„СВЕТОТ ЈУРА: ПАДНАТО КРАЛСТВО“ ВО СКОПСКИТЕ КИНА

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)
Owen (CHRIS PRATT) with a baby Velociraptor in "Jurassic World: Fallen Kingdom." When the island’s dormant volcano begins roaring to life, Owen and Claire (BRYCE DALLAS HOWARD) mount a campaign to rescue the remaining dinosaurs from this extinction-level event. Welcome to "Jurassic World: Fallen Kingdom."

Филмот „Светот Јура: Паднато кралство“ од денеска игра во кината Синеплекс и Милениум.

Ова е петти дел од франшизата „Паркот Јура“, по трите филмови на Стивен Спилберг и последниот од 2015 година.

Режисер на оваа научно-фантастична авантура е Шпанецот Х. А. Бајона, а играат Брајс Далас Хауард, Крис Прат, Џеф Голдблам и Тоби Џонс.

„Кога заспаниот вулкан на островот ќе почне да заживува, Овен и Клер почнуваат акција да ги спасат од изумирање преостанатите диносауруси. Тие стигнуваат на островот во моментот кога лавата почнува да го уништува и нивната експедиција открива заговор, кој може да ја загрози целата планета и да ја доведе во состојба каква што не е видена уште од праисторија“, е дел од содржината.