КРИС ПРАТ И ЌЕРКАТА НА ШВАРЦЕНЕГЕР ГО ЧЕКААТ ВТОРОТО ДЕТЕ

Лос Анџелес, (Пипл)
katherine schwarzenegger instagram with chris pratt posted may 25, 2021 no credit katherineschwarzenegger's profile picture katherineschwarzenegger Verified My sweet and sexy Benjamin buttoning husband’s new movie trailer is out today and it’s AMAZING! He worked so hard on this movie and it shows in the trailer! Can’t wait for everyone to see the movie! GET READY! So proud of you, I love you! https://www.instagram.com/p/CPWChxUhin0/

Актерот Крис Прат и неговата десет години помлада сопруга Кетрин Шварценегер го чекаат второто дете.

Тие се венчаа во јуни 2019 и веќе се родители на 16-месечната ќерка Лајла Марија, додека Прат има и деветгодишен син од првиот брак со актерката Ана Фарис.

Откако стана мајка, Кетрин, која е ќерка на холивудската легенда Арнолд Шварценегер, објавува неделни епизоди за бебиња и мајчинство на Инстаграм.