ДУОТО „ТИВЕРИ КОРПОРЕЈШН“ СО НОВ КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ ВО ЈУЛИ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

„Тивери корпорејшн“ по пет години се враќа во Македонија, објави „Авалон продукција“. Американското дуо ќе има концерт на стадионот на АРМ во Скопје на 3 јули, ден по настапот на „Арсенал фест“ во Крагуевац.

Зад „Тивери корпорејшн“ стојат Роб Гарза и Ерик Хилтон, кои ја почнаа музичката соработка во 1995 и досега имаат објавено десет албуми. Иако примарниот звук на „Тивери корпорејшн“ е електроника, нивниот музички стил вклучува и елементи на даб, реге, хип хоп, боса нова, есид џез…, а текстовите се на разни јазици.

Картите по цена од 1.500 и 2.000 денари ќе бидат во продажба од утре.