ЕРОС РАМАЦОТИ НА 30 СЕПТЕМВРИ 2019 ГОДИНА ВО СКОПСКАТА „БОРИС ТРАЈКОВСКИ“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Италијанската ѕвезда Ерос Рамацоти на 30 септември 2019 година ќе одржи концерт во Скопје, во ВИП Арената „Борис Трајковски“.

Концертот во Македонија е во склоп на неговата светска турнеја „Животот е таму“ , која ќе почне во февруари од Монако, а го носи „Авалон продукција“.

Турнејата е именувана по неговиот нов албум, кој ќе излезе на 23 ноември, на италијански и на шпански јазик

„Тој доаѓа во Скопје со комплетно своја продукција и Македонија ќе има шанса да види 100 отсто Ерос доживување низ годиниве, покажано и докажано како едно од највозбуливите во светската музичка индустрија“, најавува „Авалон“, кој го работи и концертот на Рамацоти во софиската арена „Армеец“ на 3 октомври идната година. Деталите околу влезниците ќе бидат објавени вечерва.

Педесет и петгодишниот пејач и текстописец, еден од најпопуларните италијански музичари има издадено 17 албуми на италијански јазик и 13 албуми на шпански јазик. Во богатата кариера досега продал повеќе од 50 милиони примероци.