„ФАНК ШУИ“ МУ ГО ПОСВЕТИ НА СКОПЈЕ СПОТОТ ЗА ПЕСНАТА „НИКОГАШ ПАК“

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Групата „Фанк шуи“ го промовираше спотот за насловната песна од албумот „Никогаш пак“, кој го издаде лани.

„Спотот е снимен на места кои ги чувствуваме како да сме дома и му го посветивме на Скопје, заедно со режисерот Владислав Гавриловски”, велат од бендот.

Минатата година, „Фанк шуи“ имаше повеќе од 20 концерти во Европа: Берлин, Виена, Гронинген, Белград, Нови Сад, Загреб. По промоцијата на албумот одржа два концерта во Младинскиот културен центар во Скопје.

Музиката и текстот на песната се на „Фанк шуи“, а аудиопродукцијата е на Бен Милчев.

Синглот „Никогаш пак”, како и истоимениот албум, е достапен на сите дигитални платформи за слободно преслушување, како и во повеќе од 150 дигитални музички продавници.