„СПАЈС ГРЛС“ СЕ ВРАЌААТ ВО 2018, НО БЕЗ ВИКТОРИЈА БЕКАМ

Лондон, (Дејли мејл)
LONDON, ENGLAND - JUNE 26: (EMBARGOED FOR PUBLICATION IN UK TABLOID NEWSPAPERS UNTIL 48 HOURS AFTER CREATE DATE AND TIME. MANDATORY CREDIT PHOTO BY DAVE M. BENETT/GETTY IMAGES REQUIRED) (L to R) Melanie Brown aka Mel B, Melanie Chisholm aka Mel C, Geri Halliwell, Emma Bunton and Victoria Beckham pose at the press launch of 'Viva Forever', a new musical based on the music of The Spice Girls, at the St Pancras Renaissance Hotel on June 26, 2012 in London, England. (Photo by Dave M. Benett/Getty Images)

Викторија Бекам нема да биде дел од „Спајс грлс“, кои најавија враќање на музичката сцена наредната година.

43-годишната дизајнерка и сопруга на фудбалската ѕзезда Дејвид Бекам не сака да има ништо со обединувањето на популарната женска група од 90-ите, бидејќи е посветена на семејството и на нејзинот моден бренд.

„Викторија има прекрасни спомени од времето поминато како дел од ‘Спајс грлс’, но во иднина сака да се фокусира на нејзината кариера како моден дизајнер и на семејството. Приказните дека Викторија ќе биде дел од обединувањето на групата се ништо повеќе од таблоидни невистини“, изјави нејзиниот претставник за односи со јавност.

Медиумите во Англија пишуваа дека петте членки на групата од летово тајно се подготвуваат за враќањето на музичката сцена, кое треба да се случи во 2018 година, со издавање на нов албум.