„ТОТАЛНО ОПУШТАЊЕ“ СЛАВИ 30 ГОДИНИ ПОСТОЕЊЕ СО КОНЦЕРТ ВО МКЦ ВО ДЕКЕМВРИ

Скопје, (СМАРТ СДК.МК)

Култниот скопски рокенрол бенд „Тотално опуштање“ ќе прослави три децении постоење со концерт во Младински културен центар. Тој ќе се одржи на 28 декември во бифето на кино Фросина, а влезниците чинат 300 денари.

„Тотално опуштање“ е еден од најактивните бендови на македонската рок сцена и за овие 30 години има објавено осум студиски албуми, додека фронтменот Марјан Китановски и тапанарот Ристо Јанковски-Љац останаа константните членови.

„Триесет години активна работа, дружење, осум албуми, еден куп концерти, непроспиени ноќи… и нема застанување“, се вели во најавата на концертот насловен „Поштени шизици“, на кој ќе има и гости.

(Фото: Фејсбук/С. Рајхл)