НБА-СУПЕРЅВЕЗДАТА КЕВИН ДУРАНТ ИМА КОРОНАВИРУС

Њујорк, (Гардијан)

НБА-суперѕвездата Кевин Дурант е меѓу четворицата играчи на Бруклин нетс кои имале позитивен тест на коронавирус.

Бидете внимателни сите. Водете грижа за себеси и почитувајте ги мерките на карантин. Ќе го надминеме ова“, објави Дурант на Твитер.

Од клубот кажаа дека само еден од заразените играчи имал некакви симптоми. Претходно, и двајца кошаркари на Јута џез и еден на Детроит пистонс имаа позитивен тест.

И Јувентус го потврди вториот случај на коронавирус во своите редови, додавајќи дека станува збор за францускиот репрезенативец и светски првак Блез Матуиди.

Матуиди е добро, нема симптоми“, соопшти Јувентус.

По Валенсија, Еспањол е вториот шпански прволигаш во кој има заразени со коронавирус, вкупно шест лица.