ХОЛИВУДСКАТА А-ЛИСТА ЈА ОСВОИ ВЕНЕЦИЈА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Венеција, (Инстајл)

Скарлет Јохансон, Мерил Стрип, Лив Тајлер, Моника Белучи, Кејт Бланшет и Бред Пит се дел од холивудските ѕвезди кои изминативе денови се појавија на црвениот килим на Венецискиот филмски фестивал.

Пенелопе Круз (Фото: Гети)

Ѕвездите ги промовираат своите нови филмови на 76. издание на најстариот европски филмски фестивал, кој почна на 28 август и трае до 7 септември.

Моника Белучи (Фото: Гети)
Кристен Стјуарт (Фото: Гети)
Лив Тајлер и Рут Нега (Фото: Гети)
Кејт Бланшет (Фото: Гети)
Руни Мара (Фото: Гети)
Скарлет Јохансон (Фото: Гети)
Лора Дерн (Фото: Гети)