АНЏЕЛИНА ЏОЛИ ПОКАЖА КРАЛСКА ЕЛЕГАНЦИЈА ВО ЛОНДОН

Лондон, (Дејли мејл)

Холивудската суперѕвезда Анџелина Џоли изгледаше кралски елегантно кога се појави на меморијална служба во катедралата Сент Пол во Лондон, со која се одбележа 200-годишнината од постоењето на Редот на Сент Мајкл и Сент Џорџ, именуван во чест на двајцата воени светци.

Анџелина Џоли во фустан на „Ралф и Русо“

На истата свеченост требаше да дојде и кралицата Елизабета Втора, но откажа во последен момент од здравствени причини.

Четириесет и тригодишната оскаровка за оваа прилика облече сив фустан од лондонската модна куќа „Ралф и Русо“, во комбинација со металик сива чанта од истиот бренд, како и соодветни ракавици и шапка.

Во 2014 година, Џоли беше именувана за почесна дама на Редот за нејзината кампања против сексуалното насилство и кога беше примена од Елизабета Втора во Бакингамската палата, носеше облека со слична боја од „Ралф и Русо“.