„БУРБЕРИ“ ЌЕ ЈА ПРЕТСТАВИ НОВАТА КОЛЕКЦИЈА ПРЕКУ СТРИМИНГ СЕРВИС

Лондон, (АП)
FILE PHOTO: People wearing protective masks walk past a Burberry store at Covent Garden, following the outbreak of the coronavirus disease (COVID-19) in London, Britain June 15, 2020. REUTERS/John Sibley

Модната куќа „Бурбери“ најави дека колекцијата пролет/лето 2021 ќе ја претстави во живо преку стриминг сервисот Твич и е прв луксузен бренд кој се решава на ваков чекор.

Компанијата соопшти дека на настанот нема да има публика.

Модните компании низ светот експериментираат со различни формати со цел и во ерата на заштитни маски и физичка дистанца да ја одржат нишката на гламур и возбуда што со себе ја носат модните ревии.